Banner

Strój na bal dla dziecka


 

Karnawał to czas, w którym bardzo często organizuje się bale przebierańców dla dzieci. Dzieci uwielbiają imprezy tego typu, szaleństwo i zabawę z rówieśnikami. Możliwość przebrania się za ulubione postacie z bajek, superbohaterów, ulubione zwierzęta to świetna okazja do zabawy i rozwijania wyobraźni dziecka. Również Halloween to coraz częściej organizowane imprezy w polskich szkołach i przedszkolach, na których dziecko może przebrać się za ulubioną postać i przestraszyć rówieśników swoim wymyślnym strojem.

O czym pamiętać wybierając strój na bal dla dziecka?

Pierwsza i najważniejsza kwestia to dostosowanie stroju do upodobań dziecka. Wybierz takie przebranie, aby odzwierciedlało zainteresowania i pasje dziecka. Twoja pociecha ma swoją ulubioną bajkę? Pozwól jej się przebrać za głównego bohatera. A może dziecko lubi tematy szeroko związane z kosmosem i wszechświatem? W takim razie z pewnością ucieszy się ze stroju astronauta. Jeśli bardziej interesuje je świat zwierząt, to pewnie chętnie przebierze się na przykład za króla zwierząt – lwa z wielką grzywą. Przykładów jest mnóstwo, ale naprawdę ważne jest, aby strój był zgodny z preferencjami dziecka. Dzięki temu będzie ono dobrze się bawić i pokaże rówieśnikom swoje zainteresowania. Kolejna ważna kwestia to wygoda. Niezależnie od okoliczności, odzież dziecięca musi być wygodna i praktyczna. Dzieci bardzo dużo się bawią i tańczą, a ich strój musi im zapewnić swobodną zabawę. Skrępowane ruchy czy ciężkie dodatki do stylizacji to klucz do niezadowolenia dziecka na balu przebierańców.

Źródło zdjęć: https://mybaze.com/pl/sukienki-dziewczece/

Stroje dla dziewczynek

Wśród dziewczynek od zawsze największą popularnością cieszyły się stroje księżniczek. Diamentowy diadem na głowie i piękna suknia to chyba marzenie każdej dziewczynki. Księżniczki, syrenki, postacie z Frozen, kostiumy regionalne – to najczęstszy wybór dla dziewcząt. Różne wzory i kolory pozwolą dopasować strój księżniczki do Twojej pociechy tak, aby czuła się w nim wygodnie i swobodnie. Dziewczynki, które nie interesują się aż tak bardzo księżniczkami i rozkloszowanymi sukienkami, często decydują się na przebrania zwierząt – kotki, pszczółki, lwy, żyrafy, pantery, pieski, króliczki i wiele, wiele innych.

Stroje dla chłopców

Najczęściej wybieranym kostiumem dla chłopców są superbohaterowie – Superman, Batman, Iron Man, Spider-man, Hulk. Często też chłopcy decydują się na strój odzwierciedlający to, kim chcieliby być w przyszłości, np. strażak, policjant, kierowca rajdowy. Postacie takie jak Pinokio, Piotruś Pan również często są wybierane. Oczywiście, tak samo jak w przypadku dziewcząt, chłopcy też czasami decydują się na stroje przedstawiające ich ulubione zwierzęta.

Poza standardowymi strojami warto pamiętać również o przebraniach na Halloween. Wampiry, zombie, pająki i inne straszne stwory to istny raj dla dzieci, które lubią się wygłupiać. W tym przypadku oczywiście też trzeba pamiętać, aby odzież dziecięca była wygodna i funkcjonalna – aby mogła pozwolić dziecku na swobodną zabawę.